U ZDENCIMA NEZAPAMĆENO ORGIJANJE VANDALA

U noći 23/24.kolovoza 2012.godine, nepoznati počinitelji prouzročili su golemu štetu na umjetninama zdenačke kolonije kipara, devastirajući desetak skulptura. Vandali su prevrtali, lomili i bacali u obližnji potok skulpture slavonskog hrasta izrađene od strane eminentnih umjetnika na devet do sada održanih kiparskih kolonija u Zdencima. Zdenci su nadaleko poznati po fondu umjetnina nastalih na ovim kolonijama, a umjetnička vrijednost im je gotovo neprocjenjiva. Zdenačka kolonija ove godine slavit će deset godina tradicije, a Zdenčani se mogu pohvaliti sa preko 60 skulptura nastalih na ovim kolonijama. Načelnik općine g. Mato Barukčić zgrožen je zbog ovog nemilog događaja te ističe kako je bio ponosan na svoje Zdenčane koji godinama skladno žive sa kipovima koji krase zdenačke parkove i lijepe krajobraze te vrlo često dovode i druge posjetitelje da razgledaju i dive se umjetnosti nastaloj u jednoj maloj sredini kao što su Zdenci. Želim vjerovati da počinitelji nisu naši stanovnici jer oni koji žive u Zdencima i sebi idu napraviti takvu sramotu, zasigurno ne vole svoje Zdence, riječi su načelnika Barukčića.

U tijeku je policijski očevid, a prve procjene govore da je šteta na umjetninama oko 15.000,00 kn. Neslužbeno doznajemo da je policija već u toku izvida naišla na osnovane tragove koji vode prema počiniteljima te se očekuje da će vrlo brzo biti poznati, a samim tim i procesuirani.

Menu Title
Skip to content