OTKRIVANJE SKULPTURE POSVEĆENE BRANITELJIMA – OTVOREN TRG HRVATSKIH BRANITELJA

Marija Maračić, predsjednica Udruge roditelja poginulih hrvatskih branitelja slatinskog i orahovačkog kraja i predsjednik županijske HVIDR-a Nenad Križić zajednički su otvorili Trg hrvatskih branitelja. Oduševljenju nije bilo kraja. Svi nazočni bili su ugodno iznenađeni samim prostornim rješenjem Trga koje je osmislio akademski slikar Franjo Molnar, kao ni umjetničkim izričajem umjetnika kipara predvođenih Matom Tijardovićem koji su isklesali skulpturu. Skulpturom se dočarava brutalnost agresije na RH, stradanje hrvatskog naroda, progon, stvaranje zajedništva i svehrvatskog jedinstva u borbi za samostalnu i nezavisnu Hrvatsku. Vrh skulpture odiše snagom stvorenom zajedništvom, jačanje hrvatske oružane sile, oslobođenjem i stvaranjem Hrvatske države.

Na suprotnoj strani trga nalaze se šokac i šokica koji simboliziraju obitelj kao temelj svega pa tako i hrvatskog društva, jer je po poruci umjetnika obitelj rodila hrvatske sinove i kćeri koji su svojom hrabrošću donijeli slobodu. Izbor opreme za uređenje Trga obavljen je vrlo brižno tako da je sve međusobno kompatibilno. Sve u svemu Zdenčani su bogatili za jedan prekrasan kutak koji pruža pravo zadovoljstvo.

Menu Title
Skip to content