POČELA 10. KOLONIJA KIPARA ZDENCI 2012.

U organizaciji općine Zdenci po deseti puta stvaraju se vrijedne umjetnine iz slavonskog hrasta. Na ovogodišnjoj kiparskoj koloniji radi pet umjetnika iz udruge PETAR SMAJIĆ iz Ernestinova, a predvodi ih kao i svake godine predsjednik udruge g. Mato Tijardović.

Tema ovogodišnje kolonije su SLAVONSKI SVATOVI. Kako je to zahtjevna tema koja traži dosta uradaka, a vrijeme je recesijsko, u prvoj fazi realizacije izradit će se skulpture slavonskih tamburaša, a na slijedećoj koloniji ostali svati.

U petak u 12,00 sati organizirat će se tradicionalni susret umjetnika, organizatora i sponzora sa predstavnicima medija, a do tada bi skulpture trebale poprimiti završni izgled i biti prepoznatljive.

I ove godine pokrovitelji su: Županija Virovitičko – podravska i PAPUK d.o.o. za komunalne djelatnosti. Donacije pokrovitelja su upola manje tako da će znatniji dio troškova nositi Općina.

Menu Title
Skip to content