I SLUŽBENO ZDENCI DOBIVAJU TRG HRVATSKIH BRANITELJA

Vijećnici su prihvatili prijedlog o imenovanju Trga hrvatskih branitelja u Zdencima, utvrdili područje koje će obuhvaćati novoimenovani trg. Prijedlog Odluke o imenovanju iskomuniciran je s katastrom i službama državne uprave, kako naknadno ne bi bilo propusta u pojedinim radnjama. Vijećnici su već ranije odlučili o prostoru koji će biti Trg hrvatskih branitelja a odluka sa 25.sjednice vijeća samo je konkretizirala ovu zamisao. Svakako vrijedi spomenuti da su stanovnici Zdenaca i Općine dobili prekrasno uređen prostor koji je osmislio Zdenčan – Bankovčan, akademski slikar Franjo Molnar, a jedinstveni umjetnički izričaj kroz skulpturu koja simbolizira Domovinski rat izradili su kipari zdenačke kolonije predvođeni Matom Tijardovićem. 

Menu Title
Skip to content