Održano 10. “Zdenačko čijalo”

U petak 31. siječnja 2014. godine u prostorijama kulturnog doma u Zdencima održano je 10. “Zdenačko čijalo”, tradicionalni slavonski običaj uz pjesmu i ples, u organizaciji udruge “Rukotvorine” iz Zdenaca i LAG-a Papuk.

Sudjelovala su četiri kulturno-umjetnička društva (KUD “Zdenac” iz Zdenaca, KUD “Jasen” iz Šaptinovaca, KUD “Virovitica” iz Virovitice, te KUD “Crkvari” iz Crkvara).Čijalo je otvorio načelnik Općine Zdenci Tomislav Durmić, a manifestaciji su nazočili zamjenica župana Virovitičko-podravske županije Sanja Bošnjak, direktor LAG-a Papuk Saša Rister, predsjednica Općinskog vijeća Općine Zdenci Vidica Kovačević, te mnogobrojni posjetitelji po čemu se može zaključiti da je manifestacija bila i više nego uspješna.

Na kraju programa gosti i posjetitelji su se zabavili uz nastup tamburaškog sastava “Fijaker” i Cecilije.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAzd.čijaloOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Menu Title
Skip to content