ODRŽAN KUP U GAĐANJU GLINENIH GOLUBOVA

U  sklopu obilježavanja Dana općine  Lovačka udruga „ ŠLJUKA „Zdenci organizirala  je u nedjelju 21. rujna 2014. na strelištu u Orahovici, tardicionalni Općinski kup u gađanju glinenih golubova. Za takmičenje prijavilo se šest Lovačkih udruga, sudjelovalo je sedam ekipa sa ukupno 42  sudionika.  Bile su to : Lovačka udruga Suhopolje iz Suhopolja, Lovačka udruga „Vepar „ iz Belišća, Lovačka udruga „Jazavac“ iz Šaptinovaca, dvije ekipe iz Lovačke udruge „Srnjak“ Crnac- Rastovac, Lovačka udruga „Vepar“ iz Orahovice i domaćin  Lovačka udruga „ Šljuka „ Zdenci.

Za postignute rezultate i osvojena mjesta dodijeljene su i vrijedne nagrade. Prvo mjesto i pehar u ekipnom takmičenju, osvojila je LU Suhopolje sa 27 pogođenih golubova, drugo mjesto pripalo je LU „Jazavac „ iz Šaptinovaca, sa 26 pogodaka, treće mjesto sa 22 pogođena goluba pripalo je prvoj ekipi iz LU „Srnjak „ Crnac-Rastovac.

LU „Vepar „ iz Belišća  ima 21 pogodak, Druga ekipa LU „Srnjak „ Crnac -Rastovac 20, LU „ Vepar“ Orahovica17, a domaćin „Šljuka „ Zdenci ima 13 pogođenih golubova.

Pojedinačno osvojena mjesta su slijedeća : Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojio je Miroslav Mataija iz LU „Jazavac“ Šaptinovci, sa 9 pogodaka, drugi  Josip Silađi LU „Srnjak“ Crnac-Rastovac sa 8 pogodaka i treći je Dario  Kirin iz LU Suhopolje sa 7 pogođenih golubova.

U kategoriji „FER PLEY“ prvo mjesto i zlatnu medalju osvojio je Tomislav Mikić iz LU „Šljuka „ Zdenci.

GAĐANJE GLINENIH GOLUBOVAATT00045ATT00047

!cid_ii_i0clbvjh3_1489902dba3006b6

 

!cid_ii_i0cl9xmq1_148990178b289374

Menu Title
Skip to content