UPALJENA PRVA ADVENTSKA SVIJEĆA

Došašće ili advent je  vrijeme priprema za najradosniji kršćanski blagdan Božić  . Četiri su nedjelje došašća i svake nedjelje pali se po jedna svijeća  sa određenom simbolikom. Ovo je vrijeme iščekivanja, obraćenja, oprosta i nade, razmišljanja o Božiću, neizmjernoj božjoj ljubavi i poniznosti. Adventske svijeće upućuju na Isusovu žrtvu i pobjedu.

U takvom duhu po prvi puta i naša općina dobiva svoj adventski vijenac kojeg su postavile članice Udruge žena Rukotvorine ispred Crkve Svetog Mihaela u Zdencima.  Paljenjem prve svijeće na adventskom vijencu označavamo početak obilježavanja vremena kada se očekuje rođenje Isusa Krista. U toj nadi , iščekivanju, čežnji i toplini ljudskih srca palit ćemo simbolično svijeću po svijeću očekujući malog Isusa da se rodi, da mu se poklonimo i punog srca volimo svako biće oko sebe.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Menu Title
Skip to content