FOTO: Manifestacija na temu prerade lana “Bake tkale, mame sačuvale, a mi sada svima prikazale”

Povodom miholjskih dana i u sklopu obilježavanja Dana općine Zdenci, Udruga Rukotvorine Zdenci, pripremila je tradicionalnu manifestaciju na temu prerade lana u Slavoniji “Bake tkale, mame sačuvale, a mi sada svima prikazale” koju je podržalo i Ministarstvo turizma.. Zbog kiše, manifestacija nije održana na rijeci, već u prostoru Tržnice u Zdencima, gdje je prikazano kako su žene prale rublje prije dolaska “modernih” kućanskih uređaja. Manifestacija je održana, uz nazočnost, između ostalih, Sanje Bošnjak, zamjenice župana Virovitičko-podravske županije koja je i otvorila ovaj događaj, Tomislava Durmića, načelnika Općine Zdenci, Vidice Kovačević, predsjednice Općinskog vijeća Zdenci, Dragice Šuvak ravnateljice Zavičajnog muzeja Slatina te uz pokroviteljstvo Općine Zdenci i supokroviteljstvo LAG-a PAPUK. Sudjelovali su: Udruga Rukotvorine Zdenci, KUD Zdenac Zdenci, Glumačka družina KUD-a Lipa Nova Bukovica. (www.vpz.hr, Fotografije: ICV)

Menu Title
Skip to content