Tradicionalna manifestacija očuvanja tradicije prerade lana 5. rujna u Zdencima

Udruga Rukotvorine Zdenci iskusna je u organiziranju manifestacija njegovanja starih slavonskih običaja, kao i u organizaciji izložbi ručnih radova. Vrijedni članovi Udruge aktivno se bave očuvanjem slavonske tradicije i promicanjem turističkih potencijala zdenačkog kraja, a za svoje tekstilne rukotvorine u 2011. godini dobila je i prestižnu nagradu Ministarstva turizma “Zeleni cvijet” za najbolji hrvatski suvenir – “Slavonski podmetač”.

Povodom miholjskih dana i u sklopu obilježavanja Dana općine Zdenci, Udruga priprema tradicionalnu manifestaciju na temu prerade lana u Slavoniji. Ovo je zadnja faza projekta u kojemu će biti prikazano pranje veša na rijeci, onako kako su to žene u Slavoniji radile prije suvremenih aparata.

Manifestacija će se, uz pokroviteljstvo Općine Zdenci i LAG-a PAPUK, održati u subotu, 5. rujna s početkom u 16,00 sati u Zdencima. (www.vpz.hr)

Menu Title
Skip to content