Održane maškare u Zdencima

U okviru pokladnih dana i u organizaciji KUD-a „Zdenac“ Zdenci, održana je 06. veljače 2016. godine u Zdencima tradicionalna kulturna manifestacija Zdenačke maškare pri čemu je načelnik Općine Zdenci Tomislav Durmić uručio Princu fašnika ključeve Općine Zdenci i tim činom, na kratko vrijeme, ustupio im pravo na obnašanje vlasti u Općini Zdenci. Maskirana povorka u kojoj su sudjelovali polaznici vrtića, učenici osnovne škole te odrasli sudionici prošetala je mjestom pri čemu smo imali priliku vidjeti bezbroj različitih maski koje su izmamila velik broj promatrača. Po povratku je uslijedio odabir najboljih maski u različitim kategorijama na Ljetnoj pozornici.

Djeca i svi sudionici, a ponajviše promatrači, zabavili su se pogledom na šarolike maske od kojih su vrlo zanimljive bili „Kredlan i koke“ koji su svojim krilima pozdravili načelnika. Uz prigodnu Zdenačku feštu bile su poslužene krofne i vino. A zabava pod maskama se nastavila i u večernjim satima u Domu kulture. U organizaciju ove manifestacije uključio se i velik broj udruga koje djeluju na području Općine koje su svojim doprinosom pomogle da ova manifestacija što bolje uspije.

Menu Title
Skip to content