Stepinčevo u Dugoj Međi

Kapela Svete Ane u Dugoj Međi bila je prepuna vjernika iz više razloga. Prvi je što je 10. veljače obljetnica smrti blaženog Alojzija Stepinca, drugi što je Pepelnica ili Čista srijeda i to što je hrvatski glazbenik Nano Prša poslije Mise prezentirao projekt Hrvatska narodna škrinjica na kojem se radi desetak godina a intenzivno putuje posljednu godinu. Misno slavlje predvodio je vlč Vicko Obradović, župnik Župe svetog Duha Feričanci a obred Pepeljenja obavio je vlč Željko Strnak, župnik Župe Našašća svetog Križa, posipanjem vjernika pepelom. Poslije misnog slavlja Zahvalnicu vlč. Ivanu Džambiću, župniku župe Messbah-Dӧrbach, koji je 1992. godine donio poklonjeno zvono za novoizgrađenu kapelu, predao je u ime Mjesnog odbora, Darko Eichler, predsjednik Udruge Hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata Duga Međa.

Menu Title
Skip to content