Zbog poplave proglašena elementarna nepogoda za Orahovicu i Zdence

Obnašateljica dužnosti župana Virovitičko-podravske županije Sanja Bošnjak, zbog poplave, koja je ovaj vikend pogodila istočne dijelove županije, donijela je Odluku o proglašenju elementarne nepogode za području grada Orahovice te općine Zdenci. Poplava je na navedenom prostoru nanesla velike materijalne štete na svim poljoprivrednim kulturama (ratarskim, povrtlarskim, industrijskim), trajnim nasadima, stoci, objektima te infrastrukturi.

Obvezuju se Općinska/Gradska povjerenstva za procjenu šteta od elementarnih nepogoda da odmah ili u najkraćem mogućem roku izrade izvješće. Prvo priopćenje s procjenom ukupne štete te isto dostave Županijskom povjerenstvu za procjenu štete od elementarnih nepogoda koje će zbrojne podatke dostaviti Državnom povjerenstvu.

Menu Title
Skip to content