U Zdencima u sklopu Dana općine započela 14. tradicionalna kolonija kipara

U sklopu Dana općine Zdenci i blagdana svetog Mihaela započela je 14. tradicionalna kolonija kipara iz Ernestinova. Ernestinovački kipari, majstori u drvetu i ove godine će svojim radovima počastiti općinu Zdence za njihov dan.

– Evo ponovno smo ovdje i zaista nam je lijepo. Kolega Ivica Tolić i ja iz ernestiovačke kolonije kipara ove godine radimo reljefe šokca i šokice te grb općine Zdenci koje ćemo općini i pokloniti. Posebno me veseli da su i ove godine s nama mladi kipari-početnici iz Zdenaca, Ela Felendeš i Mislav Premužić koji su svojim talentom pokazali da već mogu biti dio naše poznate međunarodne ernestinovačke male kolonije koja broji 250 djece iz cijele Europe. Tako su eto i Zdenci postali kiparsko mjesto. – kaže predsjednik Kolonije kipara Ernestinovo Mato Tijardović.

Ernestinovačke kipare dočekala je predsjednica općinskog Vijeća zdenci Vidica Kovačević, a također i kipari-početnici Ela (14) i Mislav (13).

(www.icv.hr, vg; foto: Vladimir Grgurić)

2009kolonijakiparazdenci1

Menu Title
Skip to content