Osam ekipa pripremalo je vrhunski pekmez na 6. Pekmezijadi u Dugoj Međi, a slavio je OPG Krajpl

Uz pokroviteljstvo Virovitičko-podravske županije, organizaciju Udruge hrvatskih branitelja Duga Međa i Općine Zdenci, u Dugoj Međi održana je 6. Pekmezijada u kojoj je osam ekipa kuhalo pekmez od šljiva. No, osim pekmeza, bilo je tu i drugih slasnih delicija na ovoj manifestaciji koju je otvorio virovitičko-podravski župan Igor Andrović. Pekle su se palačinke, kuhali „pečenjaci“ i sve je podsjećalo na vrijeme kako su to „radili naši stari“. Otvarajući ovu manifestaciju, virovitičko-podravski župan Igor Andrović je pohvalio domaćine i sve sudionike, jer ovakvi događaji „čuvaju našu kulturnu tradiciju i baštinu od zaborava, a istodobno se dobije prvoklasni hrvatski proizvod“.

Inače, prvo mjesto osvojio je OPG Krajpl iz Feričanaca. Srebro je pripalo OPG-u Mirka Bušljete iz Duge Međe, dok je broncu “uzeo” dvojac Stupar – Knapić iz Senkovca. Trofeje najboljima uručio je pomoćnik ministra hrvatskih branitelja Nenad Križić. (www.vpz.hr)

Menu Title
Skip to content