Umjetnici Mato Tijardović i Ivica Tolić iz Ernestinova podučavali mlade Zdenčane izradi umjetnina u drvetu

Od 16. do 29. rujna Općina Zdenci nizom raznovrsnih sadržaja obilježava svoj dan. Manifestacija obilježavanja počela je 1. Kiparskom radionicom za djecu, a riječ je izradi umjetnina u drvetu. Radionicu je pokrenuo i vodio poznati umjetnik u drvetu iz Ernestinova, Mato Tijardović koji sa svojom kolegama umjetnicima već dugi niz godina u Zdencima održava koloniju kipara i čiji su radovi prepoznatljivost zdenačkih ulica. Ovoga puta Tijardović se uz pomoć kolege umjetnika Ivice Tolića odlučio umjetnost posvetiti djeci.

Ela Felendeš (15) iz Zdenaca već je poznata kao mlada kiparica, prošla je i dio obuke u ernestinovačkoj kiparskoj školi i upravo zahvaljujući njoj i Mislavu Premužiću, i ostali mladi Zdenčani su se uključili u radionicu u svome mjestu. Iz radionice je izašlo pregršt sjajnih radova, mali Zdenčani su uistinu pokazali zavidan talent i ova radionica definitivno ima veliku i svijetlu budućnost.

Menu Title
Skip to content