Udruga umirovljenika Općine Zdenci održala godišnju skupštinu

Udruga umirovljenika općine Zdenci održala je svoju redovnu izbornu skupštinu. Kao i svakoj udruzi tako je i ovoj planove i sadržaje poremetio koronavirus, no vrijedni zdenački umirovljenici ipak su ponešto uspjeli organizirati što je potvrdila predsjednica Vidica Kovačević prezentirajući izvješće o radu za 2020. godinu.

– U protekloj godini zbog koronavirusa, koji je nažalost još uvijek prisutan, realizirali smo manji broj aktivnosti predviđenih planom i programom. Sve naše aktivnosti bile su onemogućene, putovanja su gotovo izostala, a druženja svedena na najmanju moguću mjeru. Na samom početku godine održana su druženja povodom Valentinova i Dana žena, a u znatno smanjenom obliku uspjeli smo organizirati tradicionalno druženje povodom Dana općine, ali ovoga puta bez gostiju. Broj članova se u posljednje četiri godine osjetno smanjio, krajem 2020. godine imali smo 296 članova. Početkom ove godine, prilikom prikupljanja članarine dio članova je odustao i sada je taj broj 270, a broj članova koji plaćaju pogrebnu pripomoć je 170. Ovom prilikom želim podsjetiti da je Udruga prije samo četiri godine imala 350 članova, od čega je 226 članova plaćalo članarinu pogrebne pripomoći. U navedenom razdoblju preminulo je 58 članova, a samo 11 novih je pristupilo udruzi. Treba svakako reći kako je veliki broj članova blizu ili preko 80 godina i to puno govori. Moram se zahvaliti načelniku Tomislavu Durmiću i Općini Zdenci koja nam je unatoč pandemiji donirala planom predviđena i obećana sredstva u cijelosti što je znatno pomoglo u našim aktivnostima – rekla je između ostalog Kovačević.

Menu Title
Skip to content