Započeli radovi na izgradnji ceste koja spaja općinu Zdenci i grad Orahovicu, odnosno Dugu Među i Dolce

Uz nazočnost, između ostalih, župana Virovitičko-podravske županije Igora Androvića i njegovog zamjenika Marija Klementa, povjerenika Vlade RH za Grad Orahovicu Saše Ristera, načelnika Općine Zdenci Tomislava Durmića, načelnika Općine Čačinci Mirka Mališa, službeno su započeli radovi na izgradnji ceste na dionici Duga Međa – Dolci, odnosno spoju grada Orahovice i općine Zdenci. Ceste je dužine 1,6 kilometara, a vrijednost investicije, koju financira Virovitičko-podravska županija, odnosno ŽUZ VPŽ, iznosi 1,483.744,46 kuna.

– Na inicijativu načelnika Općine Zdenci Tomislava Durmića i povjerenika Vlade Saše Ristera, te mještana Duge Međe, pokrenuli smo uređenje ove ceste koja će sigurno poboljšati uvjete prometovanja između grada Orahovice i općine Zdenci. Kako je poznato, ovdje je promet dosta aktivan, tu prometuje i školski autobus, te djelatnici koji rade u obližnjim tvrtkama kao što je Ciprijanović, te je ovo doista bilo nužno. Kako sam i spomenuo kada sam došao na mjesto župana, danas u 21. stoljeću niti jedno naselje ni županijska cesta ne može biti bez asfalta, da nije uređena jer to je jedan od osnovnih uvjeta kako bi ljudi na tim područjima uopće mogli živjeti. Ovo je nastavak uređenja svih ovakvih cesta i naselja, a ostali su nam još neki spojevi koji povezuju općine i mjesta i na tome ćemo i dalje raditi zajedno s općinama i gradovima kako bi ljudi brže, sretnije i sigurnije prometovali – rekao je župan Igor Andrović.

Povjerenik Saša Rister naglasio je važnost izgradnje ove ceste za grad Orahovicu.

– Moram se zahvaliti ŽUC-u te Županiji i županu Androviću što su iznađena sredstva za uređenje ove ceste koja je od vitalnog značenja kako za općinu Zdenci i grad Orahovicu tako i za cijelo ovo područje. Osim navedenog u prometovanju ove ceste, važno je reći da se njome brže dolazi i do željezničkog kolodvora u Dugoj Međi. Kako je najavljeno radovi kompletnog uređenja trebali bi biti gotovi do sredine svibnja i evo, ova, jedna od rijetkih cesta u županiji koja još nije asfaltirana, bit će napokon riješena – rekao je Rister.

Posebno sretan ovom investicijom je i jedan od inicijatora projekta, načelnik Općine Zdenci Tomislav Durmić.

– Ovo je jedan od projekata na kojem već dugo radimo i presretan sam što je konačno u realizaciji. Mještani Duge Međe su nas nekoliko puta pitali za ovaj projekt, ali poznato je kako je potrebno vrijeme za realizaciju sve potrebne dokumentacije za natječaj i evo konačno smo došli do radova. Ovim smo pokazali da itekako vodimo brigu o ravnomjernom razvoju svakog mjesta naše općine i kako smo u Dugoj Međi, mogu najaviti da je u tijeku i vrlo brzo će u realizaciju, i projekt izgradnje kanalizacije u ovom mjestu – zaključio je Durmić. (www.icv.hr, Fotografije: Kristijan Toplak)

Menu Title
Skip to content