I ove godine demografske mjere donose nove mogućnosti

Općina Zdenci nastavlja s važnim demografskim mjerama koje jamče sigurnu budućnost općine. Tako će i u 2022. godini Općina osigurati mnoge olakšice i pomoći kako bi mještani imali što normalnije uvjete za život.

– Osigurana su sredstva za sufinanciranje kupnje ili gradnje prve nekretnine na području općine u iznosu od 10 tisuća kuna po korisniku, sufinanciramo i pomažemo mještanima svih uzrasta, od novorođenih do umirovljenika pa je tako prošle godine povećana naknada za novorođenčad i ove ostaje na toj razini, a i za ovu godinu osigurana su sredstva za rad dječjeg vrtića i ovdje ću spomenuti kako je na zahtjev roditelja proteklih godina zaposlena još jedna odgajateljica i za što su roditelji plaćali 250 kuna mjesečno te je i to smanjeno na samo 100 kuna. Još 2020. uredili smo dječji vrtić koji danas zadovoljava sve normalne uvjete i sve je puniji. Naravno, uvijek smo na raspolaganju za svaki vid pomoći i radimo na novim mjerama jer djeca su naša i budućnost cijele Hrvatske– rekao je načelnik Durmić.

Menu Title
Skip to content