Uskoro obnova dotrajalog krovišta zdenačke osnovne škole

Prije nekoliko dana odjeknula je vijest da se i Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića Zdenci našla na popisu Odluke koju je donijela ministrica regionalnog razvoja i fondova Europske unije, Nataša Tramišak u sklopu koje se ova mala škola našli na listi zajedno s još sedam odabranih projekata. Naime, Osnovnoj školi Ivana Gorana Kovačića Zdenci za obnovu krovišta odobreno je 80.000 kuna.

– Na prijedlog i uz veliku pomoć Upravnog odjela za obrazovanje i demografiju Virovitičko- podravske županije i u suradnji s Agencijom za regionalni razvoj Virovitičko-podravske županije, prijavili smo i pripremili projekt iz Programa ulaganja u zajednicu Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije. Nije mi, kao ravnateljici bilo teško odabrati što prijaviti, tako da je odluka bila brza i kako se čini dobitna, a riječ je o sanaciji krovišta naše škole. Škola je izgrađena 1978. godine i prema tadašnjim standardima i dostupnim materijalima, krovište je izrađeno od cementno-azbestnih ploča koje su u dotrajalom stanju i na više mjesta su ispucale. Danas se azbest definira kao kancerogen i opasan osobito kada se iz oštećenog cementnog kalupa vlakna oslobode te udišu. Obnova takvog krovišta imat će, zbog svega navedenog, veliki pozitivan utjecaj na širu zajednicu, a našim učenicima i djelatnicima će osigurati kvalitetan prostor u skladu s namjenom te sigurnije i ugodnije uvjete rada – rekla je ravnateljica OŠ Ivana Gorana Kovačića Zdenci Ivana Pavelić.

(www.icv.hr, vg)

Uskoro obnova dotrajalog krovišta zdenačke osnovne škole

Menu Title
Skip to content