U nedjelju, 24. rujna velika proslava 45 godina KUD-a “Zdenac” uz smotru folklora “Zdenački susreti”

Kulturno-umjetničko društvo “Zdenac” iz Zdenaca proslavlja velikih 45 godina postojanja društva. Proslava će biti održana u nedjelju, 24. rujna kada će u sklopu Dana općine biti održana prepoznatljiva manifestacija društva pod nazivom “Zdenački susreti”.

-Uz našu veliku proslavu društva slavimo i sedamnaest godina ove smotre, a sudionici smotre folklora su KUD Okrugljača, KUD Orljava Pleternica, KUD Matica Slovačka Zokov Gaj i Muška pjevačka skupina Crkvari, a posebni gosti bit će članovi Reda vitezova Ružice grada Orahovica. Pozivamo sve ljubitelje folklora, naše bivše članove, pjevače i plesače da nam se pridruže u kino sali u Zdencima od 18 sati da zajedno proslavimo naš veliki jubilej. Moram naglasiti da je kroz naše društvo prošlo jako puno pjevača i plesača ne samo iz Zdenaca nego iz svih okolnih mjesta i gradova i na to smo jako ponosni, a kroz sve ove godine prošli smo cijelu Hrvatsku i bivšu državu te nekoliko zemalja Europe gdje smo s ponosom pronosili ime svoga društva i naših Zdenaca – rekla je predsjednica KUD-a “Zdenac” Ljiljana Paulić.

(www.icv.hr, vg, foto: arhiva)

Menu Title
Skip to content